Teoria na egzaminie na prawo jazdy
Teoretyczna częśc egzaminu na prawo jazdy składa się z określonej z góry liczby pytań. Obejmuje ona, między innymi, dwadzieścia pytań z wiedzy podstawowej. W tej części egzaminu spodziewać można się dziesięciu pytań o wysokim znaczeniu dla bezpieczeństwa drogowego. Pozostałe to pytania już o niższym znaczeniu dla bezpieczeństwa drogowego.
Druga część egzaminu na prawo jazdy kategorii B to pytania z wiedzy typowo już specjalistycznej. Ta część testu to dwanaście pytań, wśród nich sześć o wysokim znaczeniu dla bezpieczeństwa drogowego.
Egzamin na prawo jazdy w części teoretycznej ma za zadanie sprawdzić, jak sama nazwa wskazuje, teoretyczną wiedzę kursanta na temat przepisów ruchu drogowego. Jego umiejętności praktyczne, związane z kierowaniem pojazdem, sprawdzane są natomiast w części praktycznej.
Aby otrzymać prawo jazdy zdać należy obie części egzaminu na prawo jazdy. Niektórym udaje się to za pierwszym podejściem, inni kandydaci natomiast potrzebują kilku prób. Nie warto się jednak zrażać. Czasem oblany egzamin to jedynie wynik stresu, który jest mniejszy za każdym, kolejnym podejściem.